O Nas

Nieopodal Włocławka, w samym sercu ziemi dobrzyńskiej prowadzimy rodzinną winnicę – Bona Terra.

Nasza winnica to 4 hektarowa plantacja, położona na pięknych morenowych wzgórzach wznoszących się nad jeziorem Ostrowitko. Z powodzeniem uprawiamy kilkanaście szczepów winorośli zarówno winorośli szlachetnej- Vitis Vinifera oraz hybryd. Z kilkunastu tysięcy starannie wypielęgnowanych krzaków staramy się tworzyć wino najwyższej jakości. Co roku dokonujemy nowych nasadzeń, poszerzając naszą ofertę.

Oprócz win tradycyjnych, produkujemy również wina musujące- spumante. Stale rozwijamy swoja plantacje, oraz sposoby produkcji wina. Nasze wino musujące zbiera świetne recenzje, jesteśmy jednym z nielicznych miejsc gdzie produkowane jest ono metodą klasyczną.

Zakładając winnicę założyliśmy sobie ambitne cele. Nie chcemy jedynie sprowadzić, po tysiącu lat nieobecności, kultury winiarskiej do doliny Wisły. Nie chcemy odtwarzać obcych tradycji winiarskich i zadowalać się biernym naśladownictwem. Chcemy, wbrew malkontentom i konformistom, tworzyć produkty wyjątkowe i w swych staraniach dążymy do doskonałości, ucząc się od najlepszych jednocześnie poszukując własnych ścieżek. Nie jest to proces łatwy, popełniamy błędy, zmagamy się z wszechogarniającą biurokracją ale nie uznając kompromisów mamy pewność, że zmierzamy we właściwym kierunku.

zobacz naszą winnicę

Rafał Ziemkiewicz napisał:

„Osobiście uważam, iż decydującą rolę w uśmierceniu ojczyzny naszych przodków odegrało gwałtowne ochłodzenie klimatu na przełomie wieków XVI i XVII. Dopóki w Polsce uprawiało się winorośl, byliśmy potęgą”.

Mamy pewność, że wino z naszej winnicy stanie się synonimem fantastycznej jakości i będzie wyjątkowe jak miejsce, do którego zapraszamy!

kontakt

Krzyżówki 17, 87-600 Lipno

Close Menu